İNGİLİZCE TERCÜME HİZMETİ

Günümüzde iş dünyası, sosyal yaşam, eğitim gibi her alanlarda İngilizcenin varlığı kendini göstermektedir. Dil anlamında doğru bir bilgi birikimine sahip olmak, gramer yapısını bilmek ve ülkeye göre kültür bilinci oluşturmak çok önemlidir. İngilizce, konuşulduğu ülkeye göre değişiklik göstermesi ve kelime farklılıkları nedeniyle de ele alınması gereken önemli dillerden biridir. Bu nedenle İngilizce tercüme hizmeti içerisinde daima alanında uzman bir tercümanla çalışmanız en doğrusu olacaktır. Hedef Tercüme olarak sizlere en iyi hizmeti sunmak adına istenilen alana uygun bir çalışma yapmaktayız.

İngilizce, tüm dünya geneline bakıldığı zaman 850 milyon insanın konuşabildiği bir dildir. Bu insanların yaklaşık 350 milyonu İngilizceyi ana dili olarak bilir. 500 milyon insan ise bu dili sonradan aldığı başarılı eğitimler ile almış ve konuşmaya başlamıştır. Bugün dünyada toplamda 53 ülkede resmi dil İngilizcedir. Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere,  Büyük Britanya, Kanada, Hindistan, Kuzey İrlanda ve Avustralya’da ana dil İngilizcedir.  Dünya geneline bakıldığı zaman dünya genelinde de en çok çeviri alınan dil İngilizcedir. Dünyanın birçok ülkesinde İngilizce tercüme hizmeti verilerek insanların bu dili öğrenmeleri sağlanır. Türkiye genelinde de firmamız  tercüme hizmetini profesyonel bir kalite ile çeviri ihtiyacı olan kişilere sunar.

Üstün Kalite

Anadili İngilizce olan deneyimli tercümanlarımız ve katı denetim aşamalarımız sayesinde en kaliteli sonuçları ulaştırıyoruz.

Yüksek Hız

Proje koordinatörlerimizin oluşturduğu ekiplerde konu üzerine uzman tercümanlar bulunduğu için en yüksek hıza ulaşabiliyoruz.

Uygun Fiyat Garantisi

İngilizce tercümelerde  tüm terminolojiler ve dillerde en uygun fiyat garantisi veriyoruz.

7/24 Açığız

Hedef Tercüme Bürosu uluslararası müşterilerinin isteklerine ve acil tercüme ihtiyaçlarına karşılık vermek için 7/24 çalışır.

Profesyonel İngilizce Çeviri

İngilizce tercüme hizmeti, kaynak dilin ya da hedef dilin İngilizce olduğu gramer kurallarına uygun olarak yürütülen bir çeviri hizmetidir. Tercüme işlemi sırasında yapılacak olan tüm işlemler özel bir bilgi birikimi gerektirmektedir. Türkçeden İngilizceye çeviri yapılsa dahi, tercümanların tüm Türkçe dil bilgisi kurallarına hâkim olması ve aynı karşılığı İngilizce üzerinde de bulması gerekmektedir. Bu noktada farklı birçok çeviri türü de bulunmaktadır.

Uzman kadro ile sunulan bu çeviri işlemlerinde, özel bir çalışma alanı oluşturulmaktadır. Çevirinin yapısı, dil bilgisi, gerekli ve önemli noktalar gibi her bilgiye uygun olarak bir çalışma süreci izlenir. Ardından ilerleyen süreç ise çalışmanın iskeleti ile birlikte tüm halini oluşturur. Tüm bu süreci en iyi şekilde yönetmek ve profesyonel ve kaliteli bir tercüme hizmeti almak için en doğru yerdesiniz!

İngilizce tercüme hizmetinin sürdürülebilmesi adına gerekli bilgilendirme ve karşılıklı anlaşma adına doğru bir iletişim sürecimiz bulunmaktadır. Bizler kaliteyi, profesyonelliği ve doğru hizmeti savunmak adına çalışıyor ve sizler için en iyi süreç yönetimini sağlıyoruz.

İngilizce Tercüme Teknikleri

İngilizce birçok farklı ülkede konuşulan ve dünya çapında bir dil haline gelen yapılardan biridir. İngilizcenin varlığı çok eski yıllara kadar dayansa da her geçen yıl değişerek günümüze kadar ulaşmıştır. Değişim sırasında yalnızca dil içerisine eklenen yeni kelimeler değil, kültür farklılıkları da oluşmuştur. Ana dli İngilizce olan ülkelere baktığımızda belirli kelimeler için aynı ifadeleri kullanmadığını görebiliriz. Bu durumda ilk olarak çeviri yapılacak ülkenin doğru bir şekilde tespit edilmesi gerekmektedir. Ardından çeviri türüne göre doğru ve istenilen bir sistem üzerinden ilerlenmesi gerekmektedir.

İngilizce her alanda gerekli bir dildir. Dünya üzerinde konuşan ülke sayısının fazlalığına ve iş dünyasındaki yerine bakıldığında artık bilinmesi gereken bir dil olarak görülmektedir. Bu kapsam içerisinde İngilizce tercüme teknikleri ise çeşitli alanlara ayrılmaktadır. Teknoloji, hukuk, endüstriyel, tıbbi, ticari, mimari, lojistik, akademik gibi birçok farklı teknik alan bulunmaktadır. İngilizce tercüme hizmeti de bu alanda en doğru hizmeti vermek adına uygulanan özel bir hizmettir.

Akademik çeviri de ticari ve diğer çeviriler gibi sıkça kullanılan bir tercüme işlemidir. Akademik alanda yapılan çeviri işlemlerinde kaynak ve hedef dille birlikte iyi bir alan bilgisinin de olması gerekmektedir. Bu alanda uzmanlığı bulunan ya da alan hakkında iyi bir bilgi sahibi olan tercüman tarafından bu süreç yürütülmekle birlikte dünya üzerinde kabul gören akademik yazım kurallarına da uyulması gerekmektedir. İngilizce tercüme hizmeti bu alanda hem teknik hem de kurallı bir şekilde ilerlemelidir.

Teknik bazlı baktığımızda tüm alanlarda olduğu gibi resmi evraklar üzerinde de çeviri hizmeti gerekmektedir. Uluslararası yapılacak olan her işlemde, vize almak dâhil, profesyonel İngilizce çeviri hizmeti alınması gerekmektedir. Aynı zamanda bu çevirilerin kabul görülebilmesi için ise bir dizi onay alması gerekmektedir.

İngilizce Tercüme Hizmeti

Paraphrasing İle Birlikte Editörlük Hizmetleri

İngilizce Evrak Çevirisi

Resmi evraklar, devlet dairelerinde olduğu gibi uluslararası platformlarda da talep edilen özel bir yapıya sahiptir. Özellikle uluslararası sistem içerisinde ekstra bir özen söz konusudur. Çalışmaların tam olması, doğru ilerlemesi için İngilizce evrak çeviri sırasında uygulanan bazı tercüme süreçleri bulunmaktadır.

Resmi literatürde bir evrakın geçerli olabilmesi için noter onayının alınması gerekmektedir. Noter onayı, çevirinin kabul edildiğini ve doğruluğunu göstermekle birlikte geçerlilik de sağlamaktadır. Ancak bu işlemler için ilk olarak yeminli tercüman ile çalışmanız gerekmektedir. Yeminli tercüman, noter tarafından seçilmiş ve alanında doğru bir çeviri yapması için bilgilendirilmiş kişilerdir. Alınan belgenin doğru bir şekilde çevrilmesi gibi ülke standartlarına da uygun olması gerekmektedir.

Formül A, Formül B, Formül C, Diploma Denklik gibi birçok farklı uluslararası İngilizce evrak çevirisi bulunmaktadır. Tüm bu belgeler, resmi ve diplomatik bir süreç taşıması nedeniyle yazılacak olan her bilgi oldukça değerlidir.  Çeviri işlemleri sırasında özellikle kaynak belge her zaman göz önünde bulundurulması ve buna göre bir çalışma sağlanmalıdır.

Hedef Tercüme olarak sizlere en iyisini sunmak adına alanında uzman tercümanlarla birlikte çalışmaktayız. Resmi evrak çevirilerinizde ve diğer tüm çeviri işlemlerinizde yeminli tercümanlarımız ile süreci yönetiyor ve istediğiniz belgenin hazırlanmasını sağlıyoruz. Bu alanda yaptığımız tüm çalışmalarda süreçleri bizzat takip ediyor ve gerekli işlemlerin sağlanması için özel çalışmalar sağlıyoruz.

Noter Onaylı İngilizce Çeviri

İngilizce çeviri hizmeti içerisinde farklı kategorileri bir araya getirmek mümkündür. Kategorilerin birleşmesinde ise çoğu evrak için noter onayı söz konusu olmaktadır. Özellikle yurtdışında herhangi bir işlem yapacak olmanız halinde noter onayı ve Apostil ilk istenen onaylardan biridir. Aynı zamanda tüm süreç bu sistemlere özel olarak yürütülmelidir. Noter onayı ilk aşama da doğruluk kabulü olarak görüldüğü için süreç yönetimi de ona uygun bir şekilde ilerlemesi gerekmektedir.

Noter onaylı İngilizce çeviri işlemlerinde kurumların talebine göre özel bir çalışma yapılmaktadır. Özellikle resmi evraklar konusunda bir belgenin yasalar önünde geçerli sayılabilmesi için noter onayı gerekmektedir. Onay işlemlerinde ise her zaman yeminli tercüman ile çalışılmaktadır. Tercüman bu işi aldığında dil üzerinde iyi bir bilgisi olduğunu da kabul etmektedir. Ardından ise çeviri sürecine başlanır.

Çeviri işlemi sırasında belgenin gideceği kuruma özel olarak bir çalışma yapılır. Çalışmanın detayları tamamen ülkenin kültürü ve resmi süreçlerinin işleyişine göre düzenlenmelidir. Çeviri sonrasında ise noter tarafından belge incelenir ve doğruluğu kabul edilmesi halinde tasdiklenir. Tüm çeviri işlemi sırasında çalışan çevirmenin ve noterin belgede imzası bulunması gerekmektedir. Ardından belge gerekli bakanlık ve valiliklere gönderilerek onay alınır. Ardından ilgili ülkenin konsolosluğuna gönderilir. Belge bu noktada onaylanırsa Apostil onayı alır ve uluslararası geçerliliği kabul edilmiş olur.

Tercüme bürosu olarak İngilizce çeviri işlemlerinin her aşamasında sizlere gerekli desteği sunmaktayız. Çalışmalarımızın işleyiş süreci resmi evraklarda ve diğer çeviri işlemlerinde her zaman istenildiği gibi ilerlemektedir. Bizlerde bu alanda yeminli tercümanlarımız ile sizlere noter onaylı İngilizce çeviri hizmetini kaliteli ve doğru bir şekilde sunarak, belgelerinize geçerlilik kazandırıyoruz.

Online İngilizce Tercüme

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sistemlerde farklılık göstermeye başladı. Özellikle çevrimiçi kanalların gelişmesi, sektörler içerisinde de farklı yollara gidilmesini ve işlemlerin internet üzerinden yürütülmesini sağladı. Bu nedenle İngilizce çeviri gibi tüm işlemlerde online ortam üzerinden kolay bir şekilde sağlanmaya başlandı. Ancak çeviri noktasında kullanılan uygulamalar ise bu alan içerisine girmemektedir.

Online İngilizce tercüme, tercümanlara online ortam üzerinden ulaşabileceğiniz ve çalışabileceğiniz bir süreç içermektedir. Online olarak ulaştığınız tercüman ile detayları paylaşmak ve işlerinizi hızlı bir şekilde halletmek gibi birçok farklı detayı konuşabilmeniz mümkündür. Ancak evrak, akademik çeviri gibi birçok teknik konuda alanında uzman tercümanlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu aynı zamanda evrakların geçerli olması içinde gerekli olan durumlardan biridir.

Kaliteli İngilizce Tercüme Bürosu

Hedef Tercüme olarak İngilizce tercüme hizmeti içerisinde sizlere en iyi ve kaliteli çeviri hizmetini sunmak adına çalışmaktayız. Süreci doğru yönetmek ve sizlere istediğinizi sağlamak adına çalışmalarımızın en iyi şekilde ilerlemesini hedeflemekteyiz. Alanı ne olursa olsun, teknik, hukuki gibi tüm alanlarda sizlere profesyonel çeviri hizmeti sağlıyor ve istediğiniz alanda ulaşmanız için yardımcı oluyoruz.

Tercümanlarımız alanında en iyiler olmakla birlikte gerekli eğitim ve sertifikalara da sahiptir. Dil bilgisi, kültür ve dile ait tüm özelliklerin bilinmesi ile birlikte yeminli tercüman kategorisinde de yer almaktadır. Herhangi bir alanda çeviri hizmetiniz olması halinde sizler için gerekli sürecin yönetilmesi ve noter onayının alınması adına özenli bir çalışma sergilenmektedir. Tüm tercüme işlemlerinizde doğru ve kaliteli bir çeviri için her zaman yanınızdayız. Sizlerde en iyi çeviri hizmetini talep ediyorsanız, doğru yerdesiniz!